«Լրագրողներ հանուն ապագայի» հասարակական կազմակերպությունը (ԼՀԱ) գործընկեր Ֆրիդրիխ Էբերտ Հիմնադրամի (ՖԷՀ) աջակցությամբ ապրիլից մեկնարկում է լրագրողական նոր նախագիծ, որի շրջանակներում կհրապարակվեն վերլուծական և բացատրական հոդվածներ պետության կառավարման ու տեղական ինքնակառավարման, ընթացիկ և նախատեսվող սոցիալ-տնտեսական ծրագրերի արդյունավետության ու հանրության տարբեր շերտերի վրա դրանց ազդեցության մասին։
Այս նպատակով ապրիլի 11-ին ԼՀԱ-ն կազմակերպել էր աշխատանքային քննարկում նախագծում ներգրավված լրագրողների և փորձագետների մասնակցությամբ։ Հանդիպման ընթացքում տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանն ու պետական կառավարման մասնագետ Արտակ Քյուրումյանը լրագրողներին ներկայացրեցին պետության կառավարման, բարեփոխումների պլանավորման և իրականացման մեխանիզմները, ինստիտուցիոնալ բացթողումներն ու պետբյուջեի ֆինանսական հոսքերի բաշխման առանձնահատկությունները։
Մասնակիցներն առանձնացրեցին ակտուալ թեմաներ, որոնք առաջիկայում կուսումնասիրվեն և կպատրաստվեն հրապարակման համար։
Նախագծի շրջանակում հրապարակվող նյութերին հետևելու համար միացեք Ampop.am տվյալների լրատվության հարթակի սոցիալական ցանցերին [Facebook, Instagram, Telegram] կամ հետևեք կայքի թարմացումներին։

The “Journalists for the Future” NGO (JFF), with the support of the Friedrich Ebert Foundation (FES), is launching a new journalism project starting in April. Within the framework of this initiative, analytical and explanatory articles will be published, focusing on topics related to state governance and local self-government, the effectiveness of current and planned socio-economic programs, and their impact on various segments of the population.
To kick off the project, JFF organized a working discussion on April 11 with the participation of journalists and experts involved in the initiative. During the meeting, economist Suren Parsyan and public administration specialist Artak Kyurumyan presented to the journalists the mechanisms of state governance, planning and implementation of reforms, institutional gaps, and the specifics of financial flows in the state budget.
Participants identified key topics to be researched and published in the upcoming period.
To follow the materials published as part of the project, join Ampop.am’s data journalism platform on [Facebook, Instagram, or Telegram], or check the website for updates.